PŁYTY CHODNIKOWE

Płytka chodnikowa posiada nie tylko walory estetyczne. Jej najważniejszą cechą jest wytrzymałość i nieskomplikowany, a tym samym szybki montaż. Prostota płytki chodnikowej, a zarazem jej uniwersalność sprawiają, że znajduje szerokie zastosowanie, m.in. na chodnikach i parkingach samochodowych. Bogata kolorystyka pozwala na tworzenie barwnych wzorów. Dostępna w różnych wymiarach i grubościach.

Płyty ażurowe stanowią doskonałe zabezpieczenie skarp, nasypów i rowów melioracyjnych. Mogą być wykorzystane do utwardzania nawierzchni parkingowych, podjazdów do garaży oraz placów. Puste przestrzenie płyt powinny być wypełnione materiałem łatwo przepuszczającym wodę (np. piaskiem, żwirem lub ziemią ogrodniczą). W zależności od koncepcji, można je również obsiać trawą.
Płyty ażurowe dostępne są w kolorze szarym i czerwonym. W zależności od potrzeb można wybrać wersję o grubości 8 lub 10 cm.

Żródło:

 

Płyta chodnikowa. To, co najprostsze, bywa najbardziej funkcjonalne. Wózek sunie niemal bezszelestnie, kołysząc malucha do snu. Jak dobrze idzie się po porządnym chodniku! On też może być ładny. Stanowi neutralne tło dla każdego rodzaju architektury. Z godnością pełni funkcję bohatera trzeciego planu.

Płyta ażurowa. Ażurowe elementy wypełnia trawa lub drobne kamyczki. Pomysł ten jest wykorzystywany już nie tylko jako element wykończenia nasypów wiaduktów czy dróg. Warto po niego sięgnąć zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o szybki i trwały efekt estetycznego zagospodarowania terenu. Jeśli mieć pod domem parking, to oczywiście - zielony! Co za ulga, nareszcie w domu. Stąd już tylko krok do ogrodu...

Żródło:

 

 

deska
szlachetna kostka brukowa
kostka brukowa
płyty tarasowe
kamienie ogrodowe
palisady
kamienie elewacyjne
obrzegowanie
płyty chodnikowe
odwodnienia
impregnaty

Centrum Kostki Brukowej, Radom, ul. Warszawska 165, tel. 048-383-62-11

wykonanie: GrafMedia