Szlachetna kostka brukowa - LibetNatulit
odwzorowuje stare nawierzchnie kamienne, ma kształt prostokąta, polecana do układania chodników i tarasów.


Romano
stylizowana na antyczny bruk. Na system kostki Romano składa się 5 trapezów różnej wielkości, dzięki czemu łatwo układa się z niej łuki oraz okręgi; polecana przy aranżacji ścieżek. Doskonale komponuje się z innymi kostkami z grupy Antico.


Triano
Najatrakcyjniej prezentuje się na prostych ścieżkach i chodnikach. Dzięki procesowi postarzania, któremu poddawane są kostki, nawierzchnie uzyskują wygląd klasycznego starobruku. Idealnie komponują się z otoczeniem budynków o zabytkowym charakterze, podkreślając ich piękno i specyfikę.


Picola
to drobne kostki; na system składa się 5 trapezów różnej wielkości, z których bez problemu można komponować rozmaite łuki i okręgi. Tworzenie atrakcyjnych wzorów ułatwia dodatkowo różnorodna kolorystyka. Kostki piccola najczęściej wykorzystywane są do układania ogrodowych ścieżek.


Piaza
nawiązuje do klasycznych bruków staromiejskich; na system składają się 4 prostokąty o różnej wielkości. W kompozycjach z innymi rodzajami kostek Elegante tworzy ciekawe i wyraziste aranżacje. Polecana do układania przydomowych chodników, ścieżek i tarasów.


Modena
Klasyczne, prostokątne kostki, nadające otoczeniu charakter dyskretnej elegancji. Monochromatyczne układy kostek podkreślą spokój i harmonię nawierzchni, natomiast połączenie barw kontrastowych zaakcentuje jej geometryczny charakter.


Krakowska
to kostka dla koneserów, osób ceniących klasyczną prostotę. Umożliwia tworzenie przejrzystych kompozycji. Dzięki finezyjnemu melanżowi doskonale komponuje się z elewacjami i dachówkami domów. Na system tych kostek składają się 4 prostokąty o ryflowanej powierzchni.


Akropol
cieniowane kostki w kolorze barwy jesieni oraz pastello; system Akropol składa się z 7 prostokątów o różnej wielkości i karbowanej powierzchni. Ułożone na podjeździe, chodniku czy tarasie – tworzą niepowtarzalne mozaiki.


Królewska
system złożony z 4 prostokątnych kostek różnej wielkości, o charakterystycznie pofalowanej krawędzi. Różnobarwny melanż pozwala na tworzenie z nich mozaikowych kompozycji na tarasach, chodnikach czy podjazdach. Idealna do aranżacji większych powierzchni.


Nostalit
mozaikowa kostka stylizowana na bruk rzymski, w formie różnej wielkości prostokątów i trapezów o zaokrąglonych krawędziach. Łatwo komponuje się w łuki i okręgi, najczęściej wykorzystywana jest do układania ogrodowych ścieżek i chodników.


Piccola
na system składa się 5 trapezów o różnej wielkości, łatwo komponują się w łuki i okręgi, a ułożone z nich nawierzchnie tworzą efektowne mozaiki, najczęściej wykorzystywane do układania ogrodowych ścieżek.


Rodos
kostki w kolorach jesieni, stylizowane na rzymski starobruk, w systemie różnej wielkości prostokątów i trapezów, o karbowanej powierzchni. Łatwo komponują się w łuki i okręgi, polecane przy aranżacji tarasów, przydomowych chodników i ogrodowych ścieżek.


Via Castello
system tworzy 13 prostokątów o różnej wielkości. Powierzchnia ułożona z tych kostek przypomina melanżowe mozaiki, a szeroka kolorystyka pozwala na tworzenie atrakcyjnych wzorów. Wyśmienicie sprawdza się na tarasach, chodnikach i podjazdach.


Modena
Trzy klasyczne kształty Modeny najlepiej komponują się na prostych ścieżkach i chodnikach. Kontrastowo połączone barwy, np. kolorów jesieni i pastello, znakomicie wydobędą wzór graficzny nawierzchni, podkreślą także ich ciepłe, słoneczne odcienie. Kolory melanżowych brązów świetnie współgrają z wieloma odcieniami dachów i elewacji. Pozwala na tworzenie efektownych wzorów i niepowtarzalnych mozaikowych kompozycji.
Źródło:

Centrum Kostki Brukowej, Radom, ul. Warszawska 165, tel. 048-383-62-11

wykonanie: GrafMedia