Kostka brukowa - LibetAkropol
- system kostek składający się z 7 prostokątów o różnej wielkości. Kostka dostępna jest w kolorach: szarym, czerwonym, brązowym, grafitowym, piaskowym oraz oliwkowym. Tak bogata propozycja kolorystyczna zezwala na tworzenie oryginalnych wzorów nawierzchni. Doskonale nadaje się na podjazdy, chodniki i tarasy.


Krakowska
- to kostka dla osób ceniących klasyczną prostotę. Umożliwia tworzenie przejrzystych kompozycji. Na system kostek krakowskich składają się 4 prostokąty dostępne w bogatej gamie kolorystycznej.


Nostalit
- mozaikowa kostka stylizowana na bruk rzymski, w formie różnej wielkości prostokątów oraz trapezów o zaokrąglonych krawędziach i bogatej kolorystyce. Łatwo komponuje się w łuki i okręgi. Najczęściej wykorzystywana jest do układania ogrodowych ścieżek i chodników.


Rodos
kostka stylizowana na rzymski starobruk, w systemie różnej wielkości prostokątów i trapezów. Dzięki różnorodnym kształtom, łatwo komponuje się w łuki i okręgi, które w zależności od preferowanego stylu mogą być stonowane lub wielobarwne. Polecana przy aranżacji tarasów, przydomowych chodników i ogrodowych ścieżek.


Podwójne T
- to tradycyjna i sprawdzona kostka przemysłowa. W zależności od miejsca zastosowania można wybrać wersję o grubości 6, 8 lub 10 cm. Dostępna w kolorze szarym, czerwonym, grafitowym i brązowym. Dzięki takiej różnorodności można komponować oryginalne nawierzchnie, nadając im nutę charakterystyczną dla danego miejsca.
Podwójne T występuje także w wersjach ułatwiających układanie nawierzchni. Brzegówka - o grubości 6 cm i połówka – 6 i 8 cm. Obie produkowane są w kolorach kostki w kształcie podwójnego T, dlatego nie ma problemu z harmonijnym dopasowaniem całości.


Holland
- standardowy wzór kostki przemysłowej o wymiarach 10x20 cm, nie oznacza, że nie można ułożyć z niej oryginalnej nawierzchni. Możliwości kompozycyjne zwiększa bogata gama kolorów, w których dostępny jest prostokąt. Najważniejsza jest jednak kwestia wytrzymałości. Przed zakupem kostki, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki rodzaj ruchu będzie się odbywał po ułożonej z niej nawierzchni. Od tej odpowiedzi zależy decyzja, czy wybrać wersję o grubości 4, 6 czy 8 cm.
Źródło:

Centrum Kostki Brukowej, Radom, ul. Warszawska 165, tel. 048-383-62-11

wykonanie: GrafMedia